Tirana-Vllaznia, shtyllat dhe portierët mohojnë golat

Është mbyllur në barazim pa gola, ndeshja mes Tiranës dhe Vllaznisë, e vlefshme për javën e 12-të, të Kategorisë Superiore.

Të dyja skuadrat kishin mjaft raste për të zhbllokuar rezultatin e ndeshjes , madje si Tirana dhe Vllaznia kanë goditur edhe shtyllat, por pa arritur të gjejnë rrugën e rrjetës.

Për tu theksuar është dhe paraqitja e portierëve në këtë takim, duke bërë disa pritje shpëtimtare.

LEXO EDHE  "Më dhanë 14 mijë lekë për titull"/ Përlotet kampioni i boksit: Kam vuajtur, familja pret bukën e gojës

Me këtë barazim, Tirana e sheh veten në vendin e tretë  në kuotën e 19 pikëve , dhe humbet mundësinë të arrijë Partizanin e vendit të parë, ndërsa  Vllaznia ndodhet në vendin e shtatë me 16 pikë të grumbulluara.