Tirana-Vllaznia, publikohen formacionet zyrtare

Starton në orën 18:00, klasikja e futbollit shqiptar mes Tiranës dhe Vllaznisë.

Pavarësisht interesimit të madh për këtë ndeshje, stadiumi do të jetë bosh, për shkak të dënimit të dhënë nga Komisioni I disiplinës ndaj Tiranës, për incidentet e ndodhura në ndeshjen mes Tiranës dhe Partizanit.

Të dy trajnerët kanë bërë publike edhe formacionet zyrtare, ku nuk mungojnë surprizat. Trajneri Jonuz ka ulur në stol plot 5 lojtarë. Lekaj, Kruja, Ualusimbi, Zogaj dhe Shtubina e kanë humbur vendin në formacion. Nga ana tjetër Ahmataj vazhdon të rreshtojë një Tiranë sulmuese me Halilin, Kobina, Kale dhe Ngo nga minuta e parë.

LEXO EDHE  ZYRTARE/ Partizani shkarkon Sormanin nga drejtimi i ekipit

FORMACIONET ZYRTARE: 

Tirana: Lika, Vangjeli, Osmani, Imami, Ismajlgeci, Çelhaka, Halili, Batha, Kobina, Kale, Ngoo. Trajner: J. Ahmataj

Vllaznia: Sherri, Gurishta, Malota, Marku, Krymi, Ramadani, Hygor, Lika, Sinjo, Maranhao. Trajner: M. Jonuz