DETAJE/ Shpërthim në banesën e Kosiqit, vrasja e djalit që tronditi familjen para 1 viti

Elsi Kosiqi

Shpërthim tritoli në Maqellarë. Shpërthimi që dyshohet të jetë shkaktuar nga lëndë plasëse e vendosur qëllimisht, ka ndodhur në murin e jashtëm të banesës së Gazmir Kosiqit. Nga shpërthimi ka mbetur i lënduar një pjestar i familjes, Ismaili Kosiqi 27 vjeç.

Një vit më parë Gazmir Kosiçit i vranë djalin në derën e shtëpisë.

Elsi Kosiqi

32-vjeçari Elsi Kosiqi u ekzekutua me armë zjarri.

EMRI/ U qëllua me armë para banesës së tij, kush është 32-vjeçari nga Dibra

Pak ditë pas ngjarjes, si autor i vrasjes u arrestua Mahmut Gega. Referuar raportimeve në media, gjykata e Dibrës e la në masën e sigurisë arrest me burg 26-vjeçarin, i cili para trupit gjykues mohoi të kishte gisht në krim. Mbetet e paqartë se si Mahmut Gega u lirua më tej nga gjykata.

LEXO EDHE  Lali Erit i ‘plasin’ ujërat/ Ja si u përmbyt Tirana pas shiut të sotëm (FOTO)

Ky i fundit u shpall në kërkim nga policia, si autori i një plagosje të ndodhur në Tiranë, në muajin Prill.

Zbardhen detajet/ Vrasja e biznesmenit dhe aksidenti me vdekje, e kaluara e errët e autorit që qëlloi Muratajn