Arturo Vidal “ngec në derë”, mungojnë blerësit

Barcelona kërkon që të largojë nga skuadra, mesfushori kilian, Arturo Vidal në merkaton e ardhshme, lajm që bëhet i ditur nga gazeta spanjolle “Sport”.

32 vjeçari asnjëherë nuk ka bindur me skuadrën e Barcelonës, dhe minutat e tij në fushën e lojës kanë qenë të pakta.

Barcelona me largimin e tij synon të lehtësojë buxhetin e pagave të skuadrës.

LEXO EDHE  Probleme për Juventusin, Higuain dëmtohet dhe humbet ndeshjet e para të Serie A

Më parë ishte folur për një interesim të Interit për mesfushorin kilian, por këto zëra u shuan nga vetë Giuseppe Marotta, kur u pyet pas humbjes së Interit me Borussian e Dortmundit në Champions League.