“Baba mos më kërko”/ Zhduket gjimnazisti flet i ati: Mendje adoleshenti…

Për zhdukjen e të birit në Klos, Flogert Terziut ka reaguar babai tij. Në një prononcim për mediet ai ka deklaruar se djali i tij i ka dërguar një mesazh ku i ka shkruar: “Baba mos më kërko më, jam në Tiranë, në Durrës”.  Ai shprehet më tej se me djalin e tij nuk ka pasur asnjë problem.

“Nga ora 12 e gjysmë që është nisur për shkollë dhe nuk është kthyer më. Kontaktova me mësuesin kujdestar dhe nuk kishte shkuar fare në shkollë, librat i kishte lënë në një dyqan aty. Nuk kemi pasur asnjë problem, mendje adoleshenti nuk e di. Bëmë denoncimin në polici, nuk ka shkuar te asnjë nga të afërmit. Më ka dërguar mesazh dhe më ka thënë ‘’babi mos më kërko më, jam në Tiranë, në Durrës” thotë babai i Flogert Kryeziut.

LEXO EDHE  Njihuni me surprizat e motit për nesër