Reprezalje në Unazën e Re/ Policia shoqëron ish-deputetin dhe disa qytetarë

Menjëherë pas mbylljes së protestës së banorëve të Unazës së Re, ku mori pjesë edhe kreu i PD Lulzim Basha, policia e shtetit ka nisur arrestimet.

Përveç disa banorëve, në polici është shoqëruar edhe ish deputeti demokrat Klevis Balliu.

LEXO EDHE  Zjarri në malin e Gjalicës ende aktiv

Banorët kanë thënë se, ndalimet janë bërë në rrugicat e zonës dhe larg objektivit të mediave të pranishme.

Në videon e mëposhtme, të Faxweb, shihet qartë se si efektivë civilë marrin me forcë në makinë një prej qytetarëve.