Aksident i rëndë/ Makina përplas 10-vjeçarin, direkt në sallën e operacionet

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e kësaj të premteje në qytetin e Shkodrës.

Një automjet k përplasur një fëmijë 10 vjeç, i cili u transportua për në Spitalin Rajonal Shkodër, për ndihmë mjeksore dhe ndodhet në sallën e operacionit.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:45, në unazën Përendimore tek ish Zukthkashta.

Njoftimi zyrtar:

Më datë 09.10.2019, rreth orës 17:45, në unazën Përendimore tek ish Zukthkashta, Shkodër, mjeti me targa AA133SH, drejtues shtetasi E. H. 37 vjeç, ka përplasur një fëmijë E. H. vjeç 10, banues lagjen Salo Halili, i cili u transportua për në Spitalin Rajonal Shkodër, për ndihmë mjeksore dhe ndodhet në sallën e operacionit, nën kujdesin e mjekëve.

LEXO EDHE  “New York Times”, dhe mbi 40 media ndërkombëtare jehonë kallëzimit penal të Metës

Drejtuesi mjetit u shoqërua në ambjentet e D. V. P. Shkodër.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë , veprimet po kryhen me grup hetimor, për sqarimin e rrethanave të aksidentit.