VIDEO/ Zgjedhjet në Kosovë, apeli i ambasadorit të SHBA: Çdo votë ka rëndësi dhe do numërohet

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, u ka kujtuar qytetarëve të Kosovës se çdo votë ka rëndësi.

Ai permes një postimi në Twitter, ka thënë se si në SHBA ashtu edhe në Kosovë, çdo votë numërohet.

“Në Kosovë si në Amerikë, çdo votë numërohet. Çdo votë ka rëndësi. Cilado qoftëshin pikëpamjet tuaja, këdo që e mbështesni – më 6 tetor, dilni dhe votoni. Për veten, për vendin tënd, për të ardhmen tënde”, ka thënë Kosnett në videon e shpërndarë në Twitter.

LEXO EDHE  Ish-deputeti i PS do marrë pjesë në mitingun e 2 marsit/ Meta: Mirënjohje, je reformator