Tërmetet i tundin themelet edhe Blendi Gonxhes/ Çahet godina e Transportit Rrugor (FOTO)

Përmes një statusi në Facebook, Transporti Rrugor ka njoftuar se ka pësuar një sërë çarjesh dhe tronditjesh si pasojë e lëkundjeve sizmike që prekeën vendin jgatë 48 orëve të fundit.

Me sa duket , dëmtimet nuk kanë kursyer as godinat e shtetit.

Statusi në Facebook

Tërmetet e fundjavës kanë prekur edhe selinë qendrore të DPSHTRR. Solidarizohemi me të gjithë qytetarët që kanë përjetuar momente ankthi, janë lënduar apo kanë patur dëmtime në banesa/biznese/ambientet e punës.🙏

LEXO EDHE  Kapshticë, kapen 200 kg kanabis në një kamion, arrestohet drejtuesi i mjetit

Për t’ju rikthyer sërish normalitetit, DPSHTRR, si ent në varësi të MIE, ka nisur punën për sigurimin e një fondi solidariteti që do e vëmë urgjent në dispozicion të riparimeve e rindërtimeve të banesave të dëmtuara nga tërmeti, nën koordinimin e MIE, në zona rurale! #ShqipëriaSolidare

#Solidaritet #PranëQytetarëveNëNevojë #MIE #DPSHTRR #NdihmëPërFamiljetNëNevojë #ShqipëriaQëDuam 👊👐🤝🆘🚨🏠⚒🇦🇱