Olayinka nuk ndalet as në derbi, sërish protagonist me Slavian për një gol me… prapanicë (VIDEO)

Peter Olayinka vazhdon performancat pozitive me ekipin e Slavia Pragës. Pas golit e paraqitjes mbresëlënëse ndaj Interit në Ligën e Kampioneve, nigeriani është bërë sërish protagonist me ekipin çek, për më tepër në derbin kundër Spartës.

Ish-sulmuesi i Bylisit dhe Skënderbeut ka qenë protagonist në 2 nga golat e ndeshjes që u mbyll me shifrat 3-0 për Slavian duke vendosur një dominim në kampionat në derbi. Një nga golat, ai i dyti për skuadrën e Slavias, ishte më të vërtetë i veçantë. Sulmuesi goditi topin dhe dukej se sfera do të shkonte jashtë, por ajo u devijua në prapanicën e Saçek, një lojtari të Spartës që ishte në tokë dhe përfundoi në rrjetë, kur regjistrohej minuta e  55 e ndeshjes.

LEXO EDHE  Pak kohë pas zgjimit nga koma, Ajaksi i ndërpret kontratën Abdelhak Nourit

Në fund, ai dha edhe pasimin për golin e 3-0 të Masopust, duke vulosur suksesin e skuadrës së tij e cila pas 10 javëve të para kryeson kampionatin me 26 pikë.