Mbyllet java e 5-të e Superligës/ Ja si përfunduan ndeshjet e ditës së diel

Shumë gola dhe emocione në një ndeshje me të vërtetë të çmendur si Flamurtari-Laçi e mbyllur në barazim 3-3. Pika e parë në këtë sezon për vlonjatët që japin shenja jete, përballë një skuadre të fortë si ajo e drejtuar nga Sulejman Starova. Të zotët e shtëpisë kaluan në epërsi me Pjeshkën në minutën e 28-të, por laçianët reaguan shpejt dhe barazuan në të 39-ën me golin e Xhixhës.

Kur pritej vetëm fundi i pjesës së parë, në shtesën e saj, Sukaj ktheu vlonjatët në avantazh. Me rikthimin në fushë pas pushimit, Laçi përmbysi përkohëshisht shifrat.

LEXO EDHE  Maratona e Tiranës, ja rrugët që bllokohen dhe si devijohet lëvizja

Në vetëm tre minuta, në fillim Teko (64’) dhe më pas Nuabueze me 11-metërsh (67’) afruan kurbinasit me suksesin. Por këto shpresa të tyre u shuan vetëm pesë minuta nga fundi i kohës së rregullt, kur Haruni vulosi barazimin për t’i dhuruar pikën e para pas pesë ndeshjes Flamurtarit.

Nuk kishte fitues as në sfidën tjetër të javës së pestë të Superligës, ku Vllaznia barazoi në shtëpi 0-0 përballë Luftëtarit.