Ditë tersi për Spal, Etrit Berisha pëson 3 gola

Spal dhe Etrit Berisha largohen me një humbje të thellë nga “Mapei Stadium”.

Në ndeshjen që u luajt mesditën e kësaj të diele, Sassuolo triumfoi me rezultatin e pastër 3-0 ndaj Spal.

Njeriu i ndeshjes për vendasit e drejtuar Roberto De Zerbi ishte Caputo, autori i 2 golave, ndërkohë që mbylli llogaritë Duncan në pjesën e dytë, goli i vetëm tek i cili Berisha mund të kishte bërë më mirë, pasi në të dy të parët nuk kishte asnjë mundësi për të reaguar.