Tentativa e grabitjes në Elbasan/ Kush është shitësja dhe autori që e goditi (Emrat)

Mbrëmjen e sotme një ngjareje e rëndë u regjistrua në lagjen ‘5 Maji’ në Elbasan. Një person tentoi të grabiste një dyqan dhe goditi me çekiç shitësen.

Mësohet se grabitësi është Olti Janaq Caroshi, 45 vjeç dhe dyshohet se ka goditur me çekiç, 20 vjeçaren Anxhela Panxhi.

Autori ka shkuar për të blerë në dyqan dhe kur vajza e ka pyetur se çfarë dëshiron të blejë 45-vjeçari ai e ka qëlluar më çekiç në kokë.

LEXO EDHE  Me 62 vota “pro” Kuvendi emërohen zëvendësministrat e rinj të qeverisë

Aty pranë ka qenë babai i vajzës i cili është konfrontuar me autorin. Kanë ndërhyrë fqinjët të cilët e kanë dërguar në spital.

Dëshmitarët thane se pasi kanë parë autorin që po largohej, një grup djemsh nga lokali përballë e kanë neutralizuar dhe kanë mbajtur deri sa ka ardhur policia.

Dyshohet se 54 vjeçari është i sëmurë mendor, por pavarësisht problemeve me shëndetin mendor punonte si mësues në Njësinë Administrative Paper.