Shqiptari në Rodos/ Gjendjet i djegur në makinë, dyshime se është vrarë (FOTO)

Një shqiptar dyshohet se është vrarë në Rodos të Greqisë. Viktima, 56 vjeç, babai i një vajze minorene, u gjet i djegur në automjet këtë mëngjes (rreth orës 06.00) në zonën e Kaminari, midis Malona-s dhe Haraki-t. Forcat speciale nga Departamenti i Zjarrfikësve dhe oficerët e policisë nga Drejtoria e Sigurisë Rodos dhe Departamenti i Policisë Archangel shkuan në vendngjarje dhe një hetim nisi për zbardhjen e asaj ç’ka ka ndodhur.

Makina është djegur plotësisht, ndërsa shoferi u identifikua vetëm me anë të të dhënave se kush e kishte nën pronësi makinën.

Fillimisht, u raportua se 56-vjeçari, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije dyshohej se u vetëvra. Sipas raportimeve të fundit të mediave greke, ka një kthesë në hetimet e autoriteteve helene. Tashmë, dyshimet janë se shqiptari është ekzekutuar. 56-vjeçari ishte në vështirësi financiare dhe kjo i çoi hetuesit në hipotezën se ai i ka dhënë fund jetës. Megjithatë, sikundër raportohet, në dorën e tyre ka rënë një video që tregon se zjarri nis nga jashtë automjetit dhe më pas përhapet brenda tij. Kjo krijon dyshimet se kemi të bëjmë me vrasje.

LEXO EDHE  Koronavirusi në vendin tonë, 121 raste të reja në 24 orët e fundit