12 gola në gjashtë takime/ Mbyllen pjesët e para të takimeve të Ligës së Kampionëve

anë mbyllur pjesët e parë në mbrëmjen e dytë të UEFA Champions League, në kuadër të xhiros së parë të grupeve. 12 gola u shënuan në 6 takime, me një mesatare dy gola për ndeshje.

Paris Saint Germain ka treguar forcën në 45 minutëshin e parë, teksa udhëheq 2-1 ndaj Realit të Madridit. Heroi i francezëve ishte një “ish” i këtij dueli, Angel Di Maria, i cili shënoi dy herë.

Për të rikthyer në lojë spanjollët mendoi Gareth Bale. Në fitore e mbylli 45 minutëshin e parë edhe Bayern Munich e Manchester City, përkatësisht 1-0 ndaj Crvena Zvezda dhe 2-0 ndaj Shakhtar Donetsk.

LEXO EDHE  Përplasja mes tifozëve para Partizani-Tirana, 2 të arrestuar dhe 14 të proceduar

Fitoren më të thellë e arriti Dinamo Zagreb, 3-0 ndaj Atalantës, teksa sfida që nuk solli gola ishte ajo mes Atletico Madrid e Juventus. Pjesa e parë e duelit të “BayArena” ndërmjet Leverkusen e Lokomotivës u mbyll në favor të rusëve, 2-1.

Rezultatet live:

PSG-Real Madrid 2-1 (DI Maria 14′ 33‘/ Gareth Bale 35′)
Atletico Madrid-Juventus 0-0
Bayern Munich-Crvena Zvezda 1-0 (Coman 34′)
Bayer Leverkusen-Lokomotiv Moskë 1-2 (Autogol. Howedes 25’/ Krychowiak 16′ Barivon 37′)
Dinamo Zagreb-Atalanta 3-0 (Leovac 10′, Orsic 31′ 42′)
Shakhtar Donetsk-Manchester City 0-2 (Mahrez 24′ Gundogan 38′)