Simboli i shpresës dhe besimit/ Basha uron nxënësit për vitin e ri shkollor

Kreu demokrat Lulzim Basha ka uruar nxënësit e arsimit parauniversitar për nisjen e vitit të ri shkollor. Basha shkruan se lulet që mbajnë sot vogëlushët në duar janë simboli i shpresës dhe besimit tek një e ardhme më e mirë për të gjithë fëmijët e Shqipërisë, që nuk do të vonojë.

Mesazhi i Lulzim Bashës

LEXO EDHE  Moti sot, ja surprizat që iu presin

Të dashur nxënës, prindër dhe mësues, ju uroj nga zemra vit shkollor të mbarë dhe të ndriçuar nga drita e dijes!

Lulet që mbajnë sot vogëlushët në duar janë simboli i shpresës dhe besimit tek një e ardhme më e mirë për të gjithë fëmijët e Shqipërisë, që nuk do të vonojë!