Kriza në Shqipëri/ Vasili i LSI huazon shprehjen e Paolo Borselinos: Lapsi më i fortë se çdo armë

“Revolucioni zhvillohet në sheshe me njerëzit, por ndryshimi ndodh brenda kabinës së votimit me laps në dorë. Ai laps eshte më i fortë se çdo armë, më i rrezikshëm se një revole dhe më e mprehtë se një thikë”.

Është kjo shprehja e Paolo Borselinos, prokurorit të antimafies italiane, e cila është përdorur nga nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, si një zgjidhje për të ndryshuar situatën politike, sociale dhe ekonomike në vend.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit

Shërimin e vetëm për Shqipërinë na e tregon Borsellino!

LEXO EDHE  "Ju lutem na ndihmoni, sa krenar sikur flamuri shqiptar të zëvendësonte atë anglez në BE"/ Mesazhi i Ramës

Paolo Borsellino një hero i vërtetë i luftës kundër mafies, krimit dhe trafikantëve thotë:

“Revolucioni zhvillohet në sheshe me njerëzit, por ndryshimi ndodh brenda kabinës së votimit me laps në dorë. Ai laps eshte më i fortë se çdo armë, më i rrezikshëm se një revole dhe më e mprehtë se një thikë ”.

Për këtë laps, që është më e forta armë, ka nevojë ulëritëse Shqipëria që ndodhet në një komë politike, sociale dhe ekonomike dhe ku antishteti sundon kundër qytetarëve.