FOTO/ I rregullon kollaren, ish-ministri i Ramës kujdeset për paraqitjen e deputetëve të rinj

Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, është fotografuar duke i rregulluar kollaren deputetit të opozitës së re, Ralf Gjoni.

Xhafaj fillimisht e përqafon deputetin Gjoni, më pas tregon kujdes estetik ndaj këtij të fundit, duke i rregulluar kollaren.

Duket se dy deputetët kanë miqësi mes tyre, e cila mund të ketë nisur kur Gjoni ishte një nga bashkëpunëtorët e afërt të ish-kreut të LSI-së, Ilir Meta, Presidentit aktual të Republikës.

LEXO EDHE  Rama zbulon arsyen e udhëtimit të tij në Francë/ Ja kë takoi

Xhafaj, është një nga socialistët e vjetër, që në publik është shfaqur i ftohtë dhe me një staturë të ngurtë, por duket se pas largimit si ministër i Brendshëm, ka nisur të kujdeset për pamjen e jashtme të deputetëve të rinj.