FOTO/ I lodhur apo… Vizita në Berlin, “çakordoi” Ramën

Kryeministri Edi Rama është shfaqur i lodhur gjatë kthimit nga Berlini drejt Tiranës, pas një qendrimi treditor në Gjermani.

Vizita në Berlin nuk ishte e suksesshme për Ramën si kryeministër, ndërsa mund të ketë qëlluar në “shenjë” si piktor, ku në një ekspozitë pubikoi punime të tij.

Rama shfaqet në avion, ndërsa në krahun e tij duket dhe i biri, Zaho.

Nga Gjermania, Kryeministri Rama mësoi kushtet e reja për hapjen e negociatave, që kanë të bëjnë me zgjedhjet, ndëshkimin ligjor të personave që kanë dalë në përgjimet e përfshira në dosjet 339 dhe 184.

LEXO EDHE  Të shtëna me armë zjarri në Rrëshen, një i plagosur

Rama takoi në Berlin kanacelaren Merkel, por sipas njoftimit që bëri pala gjermane, besohet se ka qënë një bisedë e ftohtë, ku ajo nuk ka dhënë një premtim për të hapur negociatat.

Vendimi do të merret nga Bundestagu në fund të shtatorit dhe pritet të jetë një ‘Po’, por me shumë kushte.

Shumë kushte dhe të vështira për qeverinë, e cila më së pari duhet të zgjidhë krizën e brendshme politike.