Deputeti ngre ‘alarmin’, 25% nxënës më pak…

Deputeti i opozitës së re, Kujtim Gjuzi, i cili e shpalli edhe veten si liderin e opozitës, ka uruar sot me anë të një statusi në ‘Facebook’ të gjithë ata që shkojnë për herë të parë në bankat e shkollës.

Deputeti ka venë në pah edhe një problematike ku shkruan se nga viti i kaluar, në klasat e para kanë shkuar 8 mijë persona më pak.

LEXO EDHE  Koronavirusi/ 4 të vdekur dhe 101 të infekuar në Maqedoninë e Veriut në 24 orët e fundit

Ose e përkthyer në përqindje janë rreth 25 % më pak nxënës, faktori kryesor i kësaj tkurrje është emigrimi i shqiptarëve për një jetë më të mirë.

Statusi i Gjuzit:

SOT 25 MIJE FEMIJE NISEN KLASEN E PARE NE RRUGEN E DIJES SUKSES & KEQARDHJE ?! DIKUR NISNIN ARSIMIMIN FILLIMOR 33 MIJE NXENES.