Denoncimi/ Inxhinierët e pyjeve po zëvendësohen nga hajdutë, trafikantë dhe të kërkuar për vrasje

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Jamarbër Malltezi, ka publikuar në rrjet denoncimin e një qytetari, sipas të cilit inxhinierët e pyjeve po shkarkohen nga detyra dhe në vend të tyre po emërohen hajdutë dhe trafikantë.

Në mesazhin denoncues, gjithashtu thuhet se vijon masakra në pyjet e Ersekës, në bashkëpunim me kryeinspektorin e Qarkut, i cili njëherazi është edhe kryetar i degës së PS-së.

LEXO EDHE  Mjeku italian thirrje për qetësi: Mos u alarmoni, në Itali nuk kanë vdekur nga koronavirusi

“Foto e sotme. Shkarkohen inxhinierët e pyjeve dhe emërohen trafikante droge apo të kërkuar për vrasje, dhe hajdute kryetarë PS-je. Do bëjnë shtet. Mesa duket shtet zuzarësh”, thuhet ndër të tjera në mesazhin e publikuar nga Malltezi.