Masakra te ‘Parku Rinia’/ Ja si i shkul pemët lali Eri

Pemët, pyjet dhe Rilindja nuk kanë asnjë lidhje me njëra-tjetrën. Që ditën e parë që kanë ardhur në pushtet, rilindas të çdo niveli duket sikur i kanë shpallur luftë mjedisit, duke shkulur dhe prerë pemët në çdo cep, e në vend të tyre mbjellin beton.

Pak kohë më parë kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj, premtonte pyje orbitale në kryeqytete, ndërsa sot po masakron me të gjitha mjetet pemët tek ‘Parku Rinia’. Mesa duket e vetmja pemë e pranueshme për rilindasit në vend është hashashi, pasi çdo peme tjetër po i vihet sëpata, dhe po zëvendësohen me beton nën moton ‘Rilindja Urbane’.

LEXO EDHE  “Po në Kosovë ke punuar?” Detaje tronditëse në rrjetën e prostitucionit, vajza e mitur punon për të mbajtur familjen

Më poshtë po ju tregojmë dhe foto se si lali Eri po i masakron pemët në Tiranë: