Prokuroiria nis verifikimet për kryebashkiakun e Ramës

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur kryerja e verifikimeve pas akuzave të PD-së për kreun e Bashkisë së Vaut të Dejës, Mark Babanin.

Ai dyshohet se ka fshehur ndalime, dënime dhe dëbime nga Italia dhe Maqedonia e Veriut. Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi i vuri në dispozicion prokurorisë të gjithë informacionin që disponon Partia Demokratike për kryebashkiakun e tretë të Edi Ramës, që rezulton me të kaluar kriminale.

LEXO EDHE  Kërkesat për azil në Francë, shqiptarët kryesojnë/ Reagimi i fortë nga partia e Presidentit Macron
Mark Babani