Hysaj ishte në superformë, UEFA “nuk i beson”, ja ç’ndodhi pas ndeshjes me të

Kombëtarja Shqiptare fitoi 4-2 mbrëmjen e djeshme në “Elbasan Arena” përballë Islandës, ndeshje e vlefshme për kualifikueset e kampionatit Europian.

Një ndër më të mirët në fushë për kuqezinjtë tanë ishte padyshim dhe shkodrani Elseid Hysaj, i cili realizoi dhe golin e dytë për Shqipërinë në atë ndeshje dhe golin e parë të tij me fanellën e kombëtares.

Por, pas përfundimit të ndeshjes, duke folur për mediat televizive ai u lajmërua se duhet të bënte testin e antidopingut dhe siç duket, as UEFA nuk e ka besuar super paraqitjen e tij.

LEXO EDHE  Australian Open/ Federer “magjik”, përmbys kundërshtarin dhe kalon në raundin e katërt

Hysaj u largua nga fusha e lojës 20 minuta para mbylljes së takimit, pasi në këmbët e tij po ndihej lodhja si dhe një tërheqje muskulare, që të urojmë të jetë pa probleme për kapitenin kuqezi.