Festa Kuq e Zi/ Momentet më pikante nga ndeshja e djeshme

Shqipëria fitoi mbrëmjen e sotme një prej ndeshjeve vendimtare, në rrugëtimin për Euro 2020. 4:2 në “Elbasan Arena” ndaj Islandës dhe kuqezinjtë e shohin veten në vendin e tretë me 9 pikë.

Heronjtë e Shqipërisë ishin Dermaku, Hysaj, Roshi dhe Cikalleshi të cilët shënuan katër herë në portën e ishullorëve.

LEXO EDHE  Ibrahimovic mund Facebook/ Google nxjerr statistikën e suedezit!