Do të mirëpresë nxënësit, por kjo shkollë është në gjendje të mjerueshme (FOTO)

Pas disa ditësh do të nisë viti i ri shkollor, por shumë shkolla janë në gjendje të mjerueshme.

Një qytetar ka denoncuar me foto te Facebook-u i ish-kryeministrit Berisha gjendjen e shkollës së fshatit Bugjon, Pukë.

Siç shihet dhe nga pamjet ajo është totalisht e rrënuar dhe nuk ka kushtet as më minimale ku brezat e rinj të marrin dije.

Sipas denoncuesit ky është një turp i paprecedent i organeve përgjegjëse shtetërore dhe sistemin aktual mësimor e quan totalisht të falimentuar.

Postimi i plotë:

Nje miremengjes per Edvin Mafine dhe ndrikull Shahinin nga nxenesit e Bugjonit, Puke!

Ata nisen vitin e ri ne nje shkolle te rrenuar, vetem e vetem se Edvin Hajnia urren fshatin, rrethin dhe te gjithe Veriun e vendit.

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje dr. po ju dergoj kushtet e shkolles se fshatit qe do hapet neser Te lutem denancoje kete masakar c’njerzore!

Ju faleminderit

Bugjon,shtator 2019
Sot ashtu si ne te gjitha shkollat e tjera të vendit edhe ne fshatin tone shkolla e fshatit do te hap dyert e saj per te pritur nxenesit e saj te dashur per vitin shkollor 2019-2020.

LEXO EDHE  Masakron me thikë të dashurën, habit shqiptari: E bëra për dashurinë

Mirë se vini nxenes të dashur në një shkolle të braktisur, stola dhe banka te thyera, mure dhe pllaka te shkaterruara,. Nga jasht te bie ne sy nje flamur i grisur gjysem shtize, nje shkolle totalisht e amortizuar dhe jasht gjitha standarteve.

Ky eshte nje tyrp i pa precedent i organeve pergjegjëse shtetrore që nuk e kan marre mundimin fare per te krijuar kushtet minimale per brezat qe do vijn, per te ardhmen e femijeve tanë, per te ardhmen e Kombit shqiptare. Ne keto kushte femijet e ketyre fshatrave nuk mund te marrin dije as njohuri, tempulli i dijes dhe i dituris eshte totalisht ne rrezik! Nè keto kushte nuk mesohet A, B, C-ja, sistemi aktuel arsimore është totalisht i falimentuar!

Kjo gjendje e shkolles se fshatit tonë èshtë totalisht e pa tolerueshme!