Denoncimi i fortë/ Policia arreston rojet, pronari i drogës është vëllai i kryebashkiakut socialist

Ish-kryeministri Sali Berisha, e ka quajtur një tjetër mashtrim aksionin e policisë për luftën antikanabis, në Krujë ku u arrestuan disa persona.

Në mesazhin dërguar ish-kryeministrit qytetari thekson se pronari i vërtetë i plantacioneve të drogës është Ilir Bushi, vëllai i kryebashkikaut të Ramës, Artur Bushi.

Ja mesazhi i Berishës:

Gjeneral Hashashi mashtroi!

Narkopolicia ne Kruje arrestoi puntoret medites te kanabisit por

ajo nuk preku boset dhe plantacionet e medha te mallit te pushtetareve.

Lexoni denoncimin e oficerit dixhital te antidroges. sb

Prsh z Berisha. Jam oficer i antidroges,operacioni djeshem ne malesin e Krujes u zhvillua gjat nates ndaj disa personave qe nuk jan kontigjent krimi ne fushen e kanabisit po punetor e punetor qe nuk u kapen ne flagrance ne parcelat me hashash. z Berisha ky aksion pasoj aksionin e para nje muaj ku u arrestuan nje grup dhe u liruan per munges provash. kemi arrestime hallexhijsh nje film video per te stimualuar 8 mije bime kanabisi mbi fshatin shkret tek dy liqejt. qe administrohet nga fisi sharra zogu me mbrojtje policore sepse kane hise te madhe pushtetaret kemi 1000 bime ne fshatin picrrag. kemi ne cudhi zall cudhi kam. bruz kemi ne fshatin gramez pergjate lumit zeze ishem. kemi financuesit. Fatmir durma me nipat e tij. nje ne burg e nje ne kerkim. kemi Ilir bushin vellain e kry te bashkis z Artur bushi kemi policet qe ju sigurojn mbrotje. per cudi nuk eshte prere asnje dege . cdo polic ne aksion habitet qe nuk preken parcelat me hashash. per mos te then qe z Berisha genjen mund te verifikohet me dron me elikopterr. ose era qe te zen frymen ne rtuget e malesise. cdo person qe udheton per qafshtame e kupton mire se ku eshte hashashi. ose mund te shohi kapanonet qe rrin punetoret.

LEXO EDHE  Shpërthen bombula e gazit në një banesë, plagoset 64-vjeçari