Zjarr i madh në Krujë, rrezikohet linja e tensionit të lartë

Temperaturat përvëluese nxisin të tjera zjarre në vendin tonë. Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë në Krastë të Krujës.

Një sipërfaqe e konsiderueshme me pisha është përfshirë nga flakët. Zjarri ka rënë pranë fabrikës së vjetër të çimentos.

LEXO EDHE  VIDEO/ Thyen arrestin shtëpiak dhe shkon të vjedhë banesën, në pranga

Zjarri mësohet se rrezikon linjën e tensionit të lartë Shqipëri – Kroaci.