Temperatura të larta, por edhe reshje shiu/ Ja ç’parashikohet për motin

Reshje të dobëta parashikohen gjatë ditës së sotme në disa qarqe të vendit, ndërsa temperaturat maksimale pritet të arrijnë në 37 gradë celcius në zonat e ulëta.

Parashikimi është bërë nga IGJEUM, sipas të cilit priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër, Lezhë, Elbasan dhe Fier

RESHJET

Sot (e diel, dt.25) priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër, Lezhë, Elbasan dhe Fier, ndërsa në qarqet e tjera nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

LEXO EDHE  VIDEO/ Të punësuarit e Armando Subashit rrihen me qytetarët

TEMPERATURAT

Sot (e diel, dt.25) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 23 / 33 °C

në vendet e ulëta: 23 / 37 °C

në vendet malore: 15 / 30 °C.

ERA

Sot (e diel, dt.25) era pritet të fryjë e lehtë, ndërsa në bregdet deri mesatare