Temperatura deri në 39 gradë celcius, ja qytetet më të nxehta

Vendi ynë do të ndikohet nga mot me kthjellime, por në mesditë vranësirat do të vijnë në shtim dhe do të shtrihen në pjesën më të madhe të territorit.

Në relievet malore do të ketë reshje shiu afatshkurtra në formën e stuhive, breshrit dhe rrebesheve.

Lagështia në ajër dhe temperaturat e larta do të krijojnë ndjesinë e zagushisë.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim – Juglindje e lehtë, ndërsa përgjatë bregdetit përkohësisht mesatare, duke sjellë valëzim të forcës dy ballë.

LEXO EDHE  Thirrja e Metës për protestë, Ndoka: S’kemi vendimmarrje si opozitë. Do marr pjesë si qytetar

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 22/34 Diell re

Kukës 20/32 Diell re/stuhi

Lezhë 21/34 Diell re

Dibër 18/31 Diell re/stuhi

Durrës 21/34 Diell re

Tiranë 24/38 Diell re

Elbasan 23/39 Diell re/shi

Berat 18/39 Diell re

Vlorë 21/35 Diell re

Korçë 18/30 Diell re/shi

Gjirokastër 18/38 Diell re

Sarandë 20/36 Diell re.