Pas pushimeve nis “furtuna” në qeveri, çfarë pritet të mërkurën

Nga 26 gushti asnjë prej ministrave nuk do të jetë më jashtë zyrës.

Këtë të mërkurë pritet të zhvillohet edhe mbledhja e qeverisë, ku fokusi është bilanci i punës dhe vendosja e piketave për secilën ministri.

Por jo vetëm kaq. Mësohet se në fokus do të jenë zhvillimet në Shkodër dhe faturat e majme të ministres Gjonaj, publikuar në media.

LEXO EDHE  Finiq/ Grabiten 5 mln Lekë në një banesë

Kryeministri Edi Rama ka ndarë momente nga pushimet e tij në Shqipëri, ndërsa urdhri ka qenë që të gjithë anëtarët e kabinetit të pushojnë vetëm në vendin tonë.