Trafiku kilometrik/ Çfarë ndodhi në “Rrugën e Kombit” (VIDEO)

Mëngjesin e sotëm, ka pasur trafik të rënduar në “Rrugën e Kombit”, duke vështirësuar kështu lëvizjen e mijëra qytetarëve të Kosovës drejt bregdetit.

Trafiku në Rrugën e Kombit arriti në 3-4 kilometër.

Bllokimet kilometrike janë kryesisht në segmentin rrugor Kukës-Morinë. Kjo situatë vjen edhe për shkak të sezonit turistik, pasi qytetarë të shumtë zgjedhin të pushojnë në bregdet në këto ditë të nxehta gushti.

LEXO EDHE  "Me duart te ko*et dhe sytë nga qielli"/ Gazetari ironizon masat e Rilindjes për koronavirusin

Një situatë e ngjashme ka ndodhur edhe javën e kaluar.