Shpërthimi në pikën e karburantit në Lezhë, shkon në 6 numri i të plagosurve (DETAJET)

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë pranë një pike karburanti në Lezhë, pranë kryqezimit të Shënkollit, si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi.

Deri tani, raportohet për 6 të lënduar, mes të cilëve njëri po transportohet drejt Tiranës në repartin e djegies. Ndërsa, 5 të plagosurit e tjerë janë jashtë rrezikut për jetën.

Sipas të dhënave paraprake, forca të shumta policie dhe shërbimi zjarrfikës ndodhen në vendngjarje për të shmangur pasoja fatale.

LEXO EDHE  Gangrena e PPP në shëndetësi, qeveria i pagoi sterilizimit 3.6 milionë euro mbi buxhetin...

Mësohet se zjarrfikëset kanë vënë nën kontroll flakët që të favorizuara nga era mund të përfshinin edhe depozitat e karburantit.

Shërbimet e Policiss kanë vendosur një perimeter sigurie rreth zonës dhe kanë evakuuar të pranishmit në këtë pikë karburanti.