‘Pse b*thgrisur jemi ne, mirë bëri që shpenzoi shumë’/ PS Official merr në mbrojtje ministren e Ramës

Shpenzimet e luksit të Ministres së drejtësisë, Etilda Gjonaj, sollën reagime të shumta. Ka qenë shumë i madh numri i qytetarëve që e kanë cilësuar tallje me popullin shqiptar faturat e mëdha të shpenzimeve që ka bërë ministrja e Ramës, ndërkohë që shumë familje vuajnë për bukën e gojës.

Por minsitres i ka ardhur në ndihmë ‘Partia Socialiste Official’. Një faqe facebook-u me emrin e Partisë Socialiste, shkruan se ministrja bën mirë që ka shpenzuar shumë para dhe ka fjetur në hotele luksoze, pasi vetëm në këtë mënyrë mund tu mbushë mendjen ndërkombëtarev se shqiptarët e meritojnë Evropën.

Ja postimi i Partisë Socialiste Official:

LEXO EDHE  "Nëse sëmureni gjatë udhëtimit, njoftoni ekujpazhin..."/ Apeli i ISHP drejtuar shqiptarëve (FOTO)

Se kur je fëmër e bukur, e sjuar dhe me karjer duan te te njollosin na zilija. 700 evro per nje nat ne otel lluksoz. Car problemi ka ktu? Nuk do ta shpiem ministren ne otele 10 evro me buburreca qe te na qeshin bota dhe te na tregojn me gisht. Na duet perfaqsim sa me dinjitoz neper bot. Se thon pastaj Shipria esht vend i varfer, kerkojn azil njerzit na fukaralleku. Qe ta marrin vesh te uajt qe sjemi bythgrisur dhe i kemi konditat njedhoj si evropa

#EtildaGjonaYlll #VdektKushTeKaInat #OtelLluksoz

#OtelMePesYje #ÇinkueStelleOtel #ShtatqintEvroNata

#IKemiMinistretSiGjithEvropa #PDBythgrisurOtel5Evro