Pamje nga aksidentet/ Disa të plagosur në pak minuta, burrë e grua nisen rëndë nga Laçi në Tiranë

Tre aksidente brenda pak minutave ne rruget e vendit kete te shtune, fatmiresisht pa jete te humbura, por vetem te plagosur, dy prej tyre me rende.

Nje aksident ka ndodhur pasditen e sotme ne superstraden Lezhe-Lac, prane Fushe Milotit.

Burimet bejne me dije se jane perplasur dy automjete dhe per pasoje jane plagosur dy persona, burrë e grua, të cilët janë nisur drejt Spitalit Ushtarak në gjendje të rëndë.

Te plagosur mbeten drejtuesi dhe pasagjerja i njerit prej makinave te perfshira ne aksident. Nuk dihet ende shkaku i ngjarjes, teksa policia ka nisur hetimet dhe pritet te jape te dhena shtese per aksidentin.

LEXO EDHE  (VIDEO) Armë, drogë dhe para/ Në pranga 4 persona nga Tirana, njëri i shpëton policisë

Sakaq, nje tjeter aksident ka ndodhur ne Mamurras ku nje automjet ka dale nga rruga dhe jane plagosur drejtuesi dhe pasagjeri.

Në Elbasan, nje makine me shpejtësi ka dalë nga rruga dhe është përmbysur në një kanal, në aksin që lidh qendrën e qytetit të Elbasanit me lagjen NSHU të këtij qyteti, pranë Tregut Agroushqimor.