‘Kopuku i Librazhdit masakron pyjet’/ Malltezi apel qytetarëve: Mos qani për pyjet e Amazonës por reagoni ndaj pushtave …

Djegia e pyjeve të Amazonës ka bërë që edhe qytetarët shqiptarë të reagojnë dhe të shprehin keqardhje, por nga ana tjetër nuk ka asnjë reagim ndaj masakrës së mjedisit që po bëhet nga njerëzit e Taulant Ballës në Librazhd.

Sërish gjatë natës, janë parë kamionë me dru në aksin Librazhd-Elbasan, të cilat kalojnë pa asnjë lloj frike, pasi ata i mbron pushteti i Ballës.

Kreu i departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi, ka qenë mjaft i ashpër në reagimin e tij, duke ju kërkuar qytetarëve shqiptarë se ky nuk është momenti për të qarë pyjet e Amazonës, por koha për tu treguar vendin pushtave me pushtet.

LEXO EDHE  Gota (gjysmë) plot e donacioneve

Postimi i Malltezit:

Mbreme ne aksin Librazhd – Elbasan. Kopuku i Librazhdit e urren vendlindjen qe e shfarosi fare nga pyjet dhe po zapton Tiranen. Shkoni qani per Notre Dame apo per pyjet e Amazones tani kur nuk guxoni ti tregoni vendin ca pushtave me pushtet