Çfarë po ndodh? Zjarr pranë karburantit, dëgjohen dy shpërthime të fuqishme

Tym e flakë në një karburant në superstradën Lezhë-Lac mbrëmjen e kësaj të shtunë. Favorizuar edhe nga era, flakët shfaqin rrezikshmëri për zonën.

Në një video publikuar nga LSA, shihen pamjet e filmuara nga një makinë në ecje, të zjarrit që ka shpërthyer.

Sipas raportimeve të para nga vendi i ngjarjes, forca të shumta policie dhe zjarrfikësit ndodhen për të shmangur pasoja fatale.

LEXO EDHE  Vendimi/ Rama i jep Bolinos 872.6 m2 pronë shtetërore, me qira 1 Euro për 20 vjet

Bëhet me dije se zjarri ka rënë në një pikë karburanti në superstraden Lezhe- Lac, pranë kryqezimit të Shënkollit. Nuk raportohet për deme në njerez, vetem materiale. Sakaq, raportohet se janë dëgjuar dy shpërthime të fuqishme.

Priten detaje në vijim nga policia.