Denoncimi i fortë/ Ja si njerëzit e Ramës po përgatisin supervjedhjen e radhës …

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka bërë publikuar një tjetër denoncim, ku tregohet se si Ministrja e Transporteve, Belinda Balluku dhe Drejtori i Patentave, Blendi Gonxhe, po përgatisin vjedhjen më të madhe.

Në mesazhin dërguar ish-kryeministrit një punonjës i Drejtorisë së Shërbimit të Transportit Rrugor, tregon se si Balluku dhe Gonxhe, do të rikonstruktojnë godinën e Drejtorisë Rajonale të Shërbimit të Transportit Rrugor në Tiranë, ndërkohë që kjo godinë u inauguruar vitin e kaluar.

Postimi i Berishës:

Akuza per nje vjedhje taze per Gonxhen e korrupsionit dhe ndrikull Riformaton!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Doktor.Desha tju Informoja per dicka qe pritet te ndodhe tek drejtoria rajonale e sherbitit te transportit rrugor ne Tirane. Po pergatitet vjedhja e radhes nga Belinda dhe Blendi Gonxhe.Nuk ka as nje vit qe u rikonstruktua godina e drejtorise,tani kane njoftuar qe do ta rikonstruktojne perseri. Verifikojeni tek faqja e dpshtrr ne fb. Gjasme kane bere disa lejtesira te vogla ne lidhje me lejet e drejtimit dhe qarkullimit dhe po i shesin si reforma te medha. Besoj se jane per te hedhur hi syve qe te mos shikoje njeri megavjedhjen. Godina eshte shume funksionale keshtu sic edhte dhe pothuajse e re.Vjet u be nga fillimi madje dhe me peme te reja qe pamvaresisht se u moren leket nga buxheti i shtetit, u paguan dhe nga punonjesit e thjeshte sepse keshtu ju tha ish drejtori (njeri i Blerina Gjylametit) dhe nuk u ndien se i kercenonte me heqje nga puna. Tani si duket duan te vjedhin prap.Ja dhe fotot si duan ta bejne.

LEXO EDHE  Rritja e rasteve me Covid-19/ Ish-ministri: Të shtohen shtretërit në spitale, po shkojmë në kolaps