Denoncimi ‘bombë’/ Në dyqanin e zv.ministres së Ramës shitet pa kupon tatimor

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka bërë një tjetër denoncim, ku tregon se si bizneset në pronësi të politikanëve nuk japin kuponë tatimor.

Berisha thekson edhe njëherë se aksioni antiinformalitet është thjeshtë një show dhe goditje ndaj biznesit të vogël, dhe jo ndaj oligarkëve.

LEXO EDHE  Njeriu i skandalit të pasaportave bëhet kryetari i Partisë Socialiste

Ja postimi i Berishës:

Per bizneset e narkozyrtareve te larte kuponi tatimor nuk ekziston! sb