VIDEO/ Merr autobusin peng, vritet agresori…

Një person i armatosur ka mbajtur peng dhjetëra njerëz në një autobus në Rio de Janeiro duke kërcënuar se do ti vërë zjarrin automjetit.

Policia Federale në Brazil tha se negociatat me personin që kishte marrë peng 37 udhëtarë nisën prej orës 05.30 të mëngjesit, me orën lokale.

Autobusi u mor peng në një urë që lidh periferinë e Sao Goncalo me qendrën e Rio-s.

Gjashtë pengjet e liruara rrëfyen se burri kishte derdhur benzinë ​​në autobus dhe kishte kërcënuar se do ti vinte flakën me gjithë njerëzit që ndodheshin brenda.

LEXO EDHE  ‘E meritonin’/ I burgosuri vret dy përdhunuesit e minorenit

Pas disa orë negociatash, policia bëri me dije se personi që nuk është identifikuar ende, është vrarë.