Barcelona, tjetër lajm i keq për Griezmann

Nuk ka paqe për Antoine Griezmann.

Pas paraqitjes zhgënjyese në ndeshjen e parë të La Liga-s me fanellën e Barcelona-s, sulmuesi francez ka marrë një tjetër lajm të keq.

Pavarësisht lamtumirës së Coutinho-s, fanella me numrin 7 e Barcelona-s nuk do të përfundojë mbi shpatullat e tij. Në fakt, rregullorja i ndalon ndryshimet pas zhvillimit të një ndeshje zyrtare.

Griezmann, i transferuar te Barça nga Atletico Madrid, ka zgjedhur të veshë numrin 17, duke parë se 7 mbahej nga braziliani, por edhe pas transferimit të tij te Bayern, ajo fanellë do të mbetet vetëm një ëndërr për francezin.

LEXO EDHE  Pique çudit: Eliminimet me Romën dhe Liverpoolin na kanë bërë mirë, ju tregoj pse

Kështu, Griezmann do të vazhdojë ta mbajë fanellën me numrin 17, ndërsa ajo me numrin 7 do të mbetet e lirë deri në merkaton e ardhshme.