FOTO/ I mori jetën ish-gruas dhe të dashurit të saj, ky është shqiptari që tronditi Gjermaninë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjermani ku një shqiptar 43-vjeçar i ka marrë jetën ish-bashkëshortes dhe të dashurit të saj 23-vjeçar.

Sipas raportimeve të mediave vendase, 43-vjeçari ka goditur me thikë 32-vjeçaren dhe një 23-vjeçar.

Thuhet gjithashtu se 23-vjeçari, i cili ishte nga Afganistani, ishte i dashuri i saj.

LEXO EDHE  “Kush do i vidhte 1.4 mln euro? Dorëheqje nga funksionet zyrtare...”/ Thirrja e fortë e aktivistit

Sipas asaj që shkuan “Bild” 32-vjeçaja kishte me vete dhe vajzë dymuajshe e cila mendohet të jetë fëmija i lindur nga lidhja e shqiptares nga Kosova me afganin.

Shqiptari është dorëzuar në polici dhe ka treguar për krimin që ka bërë. Shkak për gjendjen e rëndë dyshohet të jetë bërë xhelozia.