Pamje dramatike/ Lufta për mbijetesë në Tiranë, policia sherr me mbledhësit e kanaçeve (VIDEO)

Pamje dramatike ato të publikuara nga ish-kryeministri Sali Berisha në faqen e tij në Facebook.

Në videon e filmuar në Tiranë, siç shkruan Berisha, duken një burrë e një grua dhe një thes me mbetje, brenda së cilit shquhen bidonë, si dhe policë bashkiakë. Ngjarja zhvillohet në rrugë pranë dy kazanëve plehrash, me policët që largojnë me forcë nga thesi me mbetje dy personat, siç duket ‘pronarët’ e thesit.

Britmat nga konflikti dëgjohen të larta, me gruan të cilës i merret thesi nga policët, të thotë: Më ngelën kalajmtë pa bukë.

Ish-kryeministri Berisha, në komentin që shoqëron videon e postuar në FB shkruan: “Shikoni kafsherine e narkobanditeve te Lal Plehut ndaj qytetarit ne nevoje”!

Kjo nuk është hera e parë që në Tiranë ndodhin skena të tilla. Ka kohë që kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj i ka shpallur luftë atyre që mbijetojnë nga ajo që gjejnë në koshat e plehrave.

Shikoni kafsherine e narkobanditeve te Lal Plehut ndaj qytetarit ne nevoje! sb

Gepostet von Sali Berisha am Samstag, 17. August 2019

LEXO EDHE  Covid-19, 9 pikëpyetjet që presin përgjigje lidhur me koronavirusin