VIDEO/ Peshkaqeni tmerron pushuesit në Radhimë

Një peshkaqen me gjatësi 1.5 metra ka tmerruar pushuesit në bregdetin e Radhimës. Peshkaqeni ka dalë në breg, ku është kapur nga peshkatarë të zonës.

Peshkaqeni në fjalë nuk i përket atyre të rrezikshëm, megjithatë pushuesit që kanë zgjedhur bregdetin e Radhimës janë frikësuar.

LEXO EDHE  Malltezi: Na rroftë moratoriumi, kopuku i Librazhdit i shfarosi pyjet e Rrajcës (Video)

Vitet e fundit në brigjet e Adriatikut dhe te Jonit kanë dalë shpesh peshkaqenë.

Sipas ekspertëve, kjo ka ndodhur për shkak të ndryshimeve klimaterike.