Patentat shqiptare, ja modelet që njihen për konvertim nga shteti italian

Duke filluar nga 8 shtatori 2019, patentat shqiptare, modeli i ri, lëshuar nga 24.01.2017 do të njihen edhe në Itali.

Drejtoria e Shërbimeve të Transportit Rrugor, ka njoftuar se njohja për konvertim e patentave mundësohet falë marrëveshjes së përbashkët, të qeverisë të dy vendeve.

NJOFTIMI

Muaji Gusht plot lajme të mira dhe lehtësira!

LEXO EDHE  Rama rikthen Arben Ahmetajn në qeveri/ E propozon për ministër të Rindërtimit

Për të gjithë bashkëkombasit tanë në Itali, mbajtës të modelit të ri të Leje Drejtimit (i lëshuar nga 24.01.2017), ju bëjmë me dije se ky model Leje Drejtimi do të njihet per konvertim nga shteti italian duke filluar nga 8 Shtatori 2019, falë marrëveshjes së përbashkët mes dy qeverive!🙏🇦🇱🤝🇮🇹