FOTO/ Bie alibia e Ramës për Teatrin Kombëtar, detaji që nxjerr zbuluar Kryeministrin

Kryeministri Edi Rama publikoi pak ditë më parë pamje nga rikonstruksioni i Teatrit të Operas dhe Baletit, duke premtuar se të njëjtin shkëlqim do të ketë edhe Teatri i ri Kombëtar.

Por, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka publikuar disa foto që zbulojnë edhe një detaj, që kohët e fundit është përdorur nga Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erjon Veliaj, si argumenti kryesor sepse duhet shembur godina aktuale e Teatrit Kombëtar.

Bëhet fjalë për materialin e quajtur “populit”, i cili duket se është përdorur masivisht në sallat e rikonstruktuara nga qeveria të Teatrit të Operas dhe Baletit.

LEXO EDHE  Show i Ramës me Ronaldon/ Dritan Kaba pyet kryeministrin: Po 2 mijë fëmijët e tjerë me kë do t’i takosh?

“E gjithe fushata meskine e qeverisë ndaj materialit të “dobët” të populitit me të cilin është ndërtuar Teatri Kombetar bie poshtë. Siç mund të shikoni fotot populiti është perdorur masivisht në një objekt të sapo rikonstruktuar nga qeveria”, shkruan Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit në një postim, duke publikuar edhe fotot e mëposhtme.