Knockout në raundin e 11/ Vdes boksieri i njohur

Një lajm i trishtë vjen nga bota e sportit.

Boksieri rus, Maksim Dadashev është ndarë nga jeta në moshën 28 vjeçare. Lajmi bëhet i ditur nga “ESPN”, me Dadashev që duket se nuk ka mundur t’i bëjë ballë dëmtimeve të marra në ring të premten dhe pas ditësh në koma ka ndërruar jetë.

Pas duelit me Subriel Matias, i cili e shembi në parket, Dadashev iu nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale, pasi vuan nga një hematomë subdurale, një gjakderdhje në anën e djathtë të trurit. Kjo i ka shkaktuar enjtje të trurit, çka i ka marrë edhe jetën.

LEXO EDHE  550 ushtarë gjermanë nën hetime pasi ka dyshime që janë nazistë