Asambleja e PS/ Deputeti parashikon pasoja vdekjeprurëse: Rrëzoni bariun, ose…

Deputeti Lefter Maliqi ka komentuar fjalimin e kryeministrit Edi Rama në Asamblenë e Partisë Socialiste.

Maliqi shprehet se Rama aktoroi dhe shantazhoi të tijtë. Ai paralajmëron se Rama duhet rrezuar sa me pare, në të kudnërt do ketë pasoja vdekjeprurëse për shpresat e shqiptareve për punë, mirëqenie, siguri dhe integrim në BE.

Bariu ne 30 Qershor fitoj populli pas 30 Qershorit duhet të fitoj Rilindja me tepsin bosh per qytetaret ,pupu cfare aktrimi,cfare vajtimi, cfare hipokrizie, cfare cinizmi. Ne nuk fituam se kemi bere vetem pune te mira por fituam se vete votuam,vete numeruam,vete konkuruam me veten. Sfida te medha thote bariu i rilindjes kemi perpara sepse do bejne zgjedhje me te veshtira brenda vetes dhe mos te kete vjedhje votash dhe te behet fushate brenda PS me e forte se e 30 Qershorit qe mos te kete ankimime ne kolegjin zgjedhor nga ndonje Idajet Beqir brenda Rilindjes. Pupu Bariu mbledh asamblen dhe i shantazhon antaret e asamblese, deputetet, etj i kercenon per ti futur friken dhe kopeja e asamblese se Rilindjes si kope delesh qe rri ne turm dhe asnje sblegëron nga frika se bariu i perze, i ndan nga kopeja dhe i le pa ushqim. Ky bari duhet rrezuar nje sahat e me pare e kunderta do jetë vdekjeprurese per shpresat e shqiptareve per pune, mireqenie, siguri dhe integrim ne BE”, shkruan Maliqi në një postim në Facebook.

LEXO EDHE  Tërmeti/ Basha në Durrës, "dëmi në një biznes fason me qindra mijëra euro"