Armët në Elbasan/ Ja kush është Liçja dhe lidhjet e tij me…

Ish-kryeministri SaLi Berisha në një postim në rrjetin social ka botuar një mesazh të qytetarit dixhital. Bëhet fjalë për ngjarjen e disa ditëve më parë ku në Elbasan u kap një arsenal armësh afër një pike karburanti. Qytetari e lidh këtë ngjarje me Taulant Ballën. madje rrëfen edhe emrin e personit si dhe lidhjet e Ballës me krimin.

Postimi i plotë

Lidhje te reja te Taulant Bego/Yaris me krimin ne Elbasan!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Doktor!
Lidhje te tjera te Balles me krimin ne Elbasan.
Para ca ditesh u kap nje arsenal armesh ne nje karburant ne rrugen Peqin-Elbasan. Karburanti eshte ne pronesi te Liçes (Ilir) mikut te ngushte te Taut.
Aty afer sapo eshte ba nji vrasje e dy cunave nga Broshka.
Para dy mujesh po ky person bani nje aksident me makine ku personi ngjitur me te vdiq ndersa ketij as patenten si hoqen se e ndihmoi Taulanti.
I ktheu borxhin e aksidentit qe vet Tau bani ne El dhe Liçja nxorri njeriun e vet me inisiative si autor te aksidentit.
Atehere Balla gjoja e ndihmoi. Cfarë turpi!??
Ju e denoncuat atehere dhe ishit te sakte. Autor ishte Balla.
Liçja eshte tani ca dite ne kerkim por do ja mbylli Taulanti, mgjs nga burime te sigurta eshte provuar qe armet jane perdor ne disa atentate te tmerrshme ne Elbasan.
Armet nxjerrin lidhjet e Liçes Taut dhe bandave ketu.
Dhe nuk maron me kaq.
Tek hoteli Liçes tek karburant Krasniqi ne metalurgji fle pa pagese shefi i komisariatit te El. Nje Armando qe rrifte protestuesit ne Elbasan.
Ky perdor benzin personal te Liçes. Armandon e ka emru Taulanti.
Per gjumin Armandi merr dhe dieta nga shteti pavarsisht se spagun asnji lek.
Ne te njejtin hotel me Armandi flejne dhe badigardet e Qazos qe e ruajne.
Lidhjet jane kacurrel.
Pra dirigjenti eshte nji. Quhet Taulant Balla

LEXO EDHE  Braçe njofton anullimin e ‘Milot-Balldren’/ Spaho: Plani 3-pikësh i Bashës, shpëtimi juaj