Vendimi për Sakon, ish-ministri: Kjo s’kishte bërë vaki, as korrupsioni se ka bërë këtë pocaqi

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar ashpër kundër gjykatës së Durërsit, pas vendimit të dytë të dhënë në favor të partisë Socialiste për njohjen e kryebashkiakes Valbona Sako. Manjani e konsideron këtë vendim një tallje me drejtësinë dhe një pocaqi që askush nuk mund ta mendojë.

Sipas Manjanit, meqë një gjykatës i së njëjtës gjykatë ka shqyrtuar të njëjtën kërkesë që rrëzoi kolegu i tij disa ditë më parë, çfarë duhet të bëhet me qindra qytetarë humbës nëpër gjyqe….. Manjani i drejtohet edhe ndërkombëtarëve duke ironizuar me fjalët “ Çfarë do të thonë… Palmeri, Sorecca, Mogherini, Hahn, Reeker, Boschard e nuk e di kush tjetër?!!!”

Postimi i plotë

As është parë e as dëgjuar deri më sot, kjo që ndodhi në Gjykatën e Durrësit!

LEXO EDHE  Manastirliu në gjurmët e Ramës, publikon foton e pacientit të intubuar në Infektiv

Që dy gjyqtarë të së njëjtës gjykatë të shqyrtojnë dhe të vendosin mbi të njëjtën kërkesë, me të njëtjët kërkues e me të njëjtin objekt nuk kishte bërë vaki!!!

As korrupsioni nuk e ka bërë dot këtë pocaqi ligjore.

Dmth ç’a s’do jepnin humbësit e gjyqeve, që të ri gjykoheshin nga fillimi me një gjykatës tjetër që ja kanë “gjetur anën”…

Pra Siguria Juridike, gjëja e gjykuar, hierarkia gjyqsore dhe të gjitha parimet themelore të sundimit të së drejtës NUK EKZISTOJNË MË!

Nuk kisha ndonjë dyshim që rrumpallhania politike që qeveris kështu do bënte, por nuk e di se ç’thotë Palmeri, Sorecca, Mogherini, Hahn, Reeker, Boschard e nuk e di kush tjetër?!!! 🤮🤮🤮

Të fala reformës, drejtësisë e gjith shtetit ligjor- i thonë kësaj pune!